fbpx

Kā tas sākās?

Pirms aptuveni 11 gadiem uz Žagarkalna slēpošanas skolu ģimene atveda 7 gadus vecu meiteni ar bērnu cerebrālo trieku. Tobrīd Dāvis nezināja, kā viņu pareizi apmācīt, un pēc katras nodarbības prātoja, kurš no vingrinājumiem strādā un kurš nestrādā, lēnām gāja soli pa solim uz priekšu. Ja tajā laikā kāds viņam jautātu, vai Elīza kādreiz patstāvīgi slēpos, viņš atbildētu – nekad! Bet Elīzes vecāki bija neatlaidīgi, un gandrīz katru sestdienu uz svētdienu veda meitu uz slēpošanas nodarbībām. Jau sezonas beigās Elīza spēja pati, bez instruktora palīdzības noslēpot pa Skolnieku kalnu. Tad bija jāapgūst pacēlājs, un arī to viņa apguva un lietoja patstāvīgi. 

“Šobrīd esam sasnieguši tādu līmeni, ka Elīza slēpo pa visām Žagarkalna trasēm. Un tās patiesās emocijas, kuras nāk no viņas, nevar nopirkt ne par kādu naudu, tās mani uzlāde un sniedz milzīgu gandarījumu! Ir padarīta darba sajūta, kad redzi un jūti, ka viņa ir laimīga par nodarbību”, stāsta Dāvis Siminaitis

Kur parādās sēdslēpes?

Vai Tu esi draugos ar sniegu? Varbūt esi viesojies kādos Austrijas vai, teiksim, Somijas kūrortos un redzējis, ka tur slēpošana ir pieejama ne tikai mums, “parastajiem” cilvēkiem, bet arī tiem, kas ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā?

Ja mēs to varbūt bijām ievērojuši tikai pāris reizes uz kalna, tad Dāvis jau gadiem lolo ideju par to, ka arī Latvijā būtu jādod iespēja izmēģināt sniegu tiem, kam parastās slēpes vai snowbords nav pieejams. Dāvis ir ne tikai par to domājis, bet arī aktīvi darbojies. Būdams augstākās kategorijas slēpošanas instruktors ar 20 gadu pieredzi, Dāvis ir Somijā pabeidzis speciālus kursus, un vienīgais Latvijā kļuvis par sertificētu sēdslēpes instruktoru.

Pagājušajā sezonā Dāvis uzrunāja Somijas kolēģus ar domu par sēdslēpes nomu, lai varētu izmēģināt to arī Lavijā, un par lielu pārsteigumu somu instruktori piedāvāja sēdslēpes bezmaksas izmēģinājumu. Tā nu pirmā sēdslēpe nonāca Latvijā, un ar laipnu Žagarkalna atbalstu Dāvis pagājušajā gadā novadīja vairāk kā 60 nodarbības gan lieliem, gan maziem, sagādājot lieliskas emocijas visiem saviem audzēkņiem.

Tālāk, saprotot šīs idejas potenciālu, Dāvis uzrunāja pāris savus draugus ar domu savākt finansējumu savas sēdslēpes iegādei. Atsaucība bija liela, draugi atrada vēl citus draugus, un pateicoties atbalstītājiem un ziedotājiem, tika iegādātas divas sēdslēpes, un no 2022. gada 1.janvāra Dāvis varēs nodrošināt pilnvērtīgu sēdslēpes instruktora pakalpojuma sniegšanu.  Šobrīd ir sakrāta nauda arī trešās, augstākās komforta klases amortizatora sēdslēpes iegādei, tā tiks pasūtīta pie ASV ražotāja, un Latvijā būs pieejama pāris mēnešu laikā. Ceram to redzēt uz kalna vēl šosezon.

Dāvis ir apņēmis saviem audzēkņiem nodrošināt apmācību bez maksas – un te nu būs nepieciešams draugu atbalsts.

Kas mēs esam?

Mēs, šīs idejas atbalstītāji, arī esam tie paši Sniegadraugi. Palīdzam Dāvim gan ar tehniskām sīkumiem, tādiem kā šīs weblapas uzturēšana, gan arī ar inventāra sagādi un uzlabošanu, transportu, finanšu piesaisti, dažādu ideju realizāciju. Palīdzam gan ar savu laiku, gan iespēju robežās arī materiāli. Jo mums ir svarīgi, lai Dāvis sezonas laikā ir maksimāli daudz uz kalna ar saviem audzēkņiem.

Ja esi gatavs piedalīties – pievienojies mums!

Kā Tu vari pievienoties?

Reģistrējies šeit un uzzini visus draugu jaunumus. Mēs nosūtīsim ziņu, ko mēs plānojam darīt, un kur un kā Tu vari palīdzēt. Ja esi gatavs/a pievienoties, noteikti ņemsim vērā Tavas idejas un ieteikumus!

Tāpat vari atbalstīt mūs sociālajos tīklos. Seko mūsu facebook un instagram kontiem, dalies ar ziņām un saņem labās karmas punktus! Tas mums, Dāvim, un viņa audzēkņiem tiešām ir ļoti svarīgi.

Kādi ir mūsu tālākie plāni?

Mēs mēģināsim nodrošināt sēdlēpes instruktoru pakalpojumus visos Latvijas slēpošanas kalnos. Mēs centīsimies atrast finansējumu Dāvja aktivitātēm tā, lai viņš ar šo projektu varētu nodarboties uz pilnu slodzi nevis tikai brīvdienās. Mēs meklēsim veidus, kā nodrošināt šo pakalpojumu arī ar citiem instruktoriem. Mēs gādāsim nepieciešamo inventāru. Un mēs darīsim visu, lai Latvijā bērni un pieaugušie sēdslēpēs būtu tikpat pierasta lieta, kā tas ir pasaules lielajos kūrortos.  Un kas zina, varbūt arī kādu no audzēkņiem kādreiz redzēsim startējam paraolimpiādē!

Kur es varu saņemt sīkāku informāciju?

Reģistrējies draugu kontaktformā (varēsi droši atteikties, ja vairs negribēsi piedalītes), vai raksti mums uz info@sniegadraugi.lv

Es pazīstu kādu, kurš gribētu izmēģināt sēdslēpi. Kā pieteikties?

Piesakies, aizpildot kontaktformu! Mēs atradīsim un piedāvāsim brīvos laikus, kad Dāvis vai kāds cits instruktors būs gatavs pasniegt nodarbības. Ar laiku informācija par brīvajiem laikiem būs pieejama jau tieši šeit, Sniegadraugu lapā, bet mūsu IT cilvēkiem pie tā vēl mazliet jāpastrādā. Ja darbošanās ar sēdslēpi iepatiksies, mēģināsim nodrošināt audzēknim regulāras nodarbības vismaz vienu reizi nedēļā, un iemācīties darboties patstāvīgi, bez instruktora klātbūtnes.

Par lieliskām emocijām svaigā gaisā!